Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?

Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zaczną dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

UWAGA! Ukazało się nowe Rozporządzenie w sprawie ptasiej grypy

Wójt Gminy Grudusk informuje, że w dniu 7 maja 2021 r. opublikowane zostało kolejne Rozporządzenie nr 13 Wojewody Mazowieckiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu żuromińskiego, mławskiego, płockiego, gostynińskiego płońskiego, sierpeckiego, węgrowskiego, wyszkowskiego, ciechanowskiego, sokołowskiego, ostrowskiego, kozienickiego oraz przasnyskiego.

Zgodnie z ww. rozporządzaniem właściciele drobiu zobowiązani są do podejmowania działań mających na celu ograniczenie do minimum możliwości rozprzestrzeniania się grypy ptaków. Szczegółowe informacje znajdują się rozporządzeniu.  

ROZPORZĄDZENIE NR 13 WOJEWODY MAZOWIECKIEGO - pobierz