ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

na realizację zadania:

Utworzenie publicznych punktów dostępu do internetu w Gminie Grudusk”

I. Opis sposobu przygotowania oferty:

Oferta powinna zostać napisana w języku polskim, trwałą i czytelną techniką. Oferta powinna obejmować całość zamówienia określonego przez Zamawiającego.

Zamawiający umożliwia składanie ofert:

1. W zamkniętej, nieprzezroczystej kopercie w siedzibie Zamawiającego. Na kopercie należy umieścić nazwę oraz adres Zamawiającego, nazwę i adres Wykonawcy oraz napis: „Oferta na realizację zadania „ Utworzenie publicznych punktów dostępu do internetu w Gminie Grudusk ”.

2. Mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Poprzez ePuap, adres /7kj103phnt/SkrytkaESP.

W przypadku ofert przesyłanych mailem lub przez ePuap w tytule należy wpisać „Oferta na realizację zadania „Utworzenie publicznych punktów dostępu do internetu w Gminie Grudusk”.

II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci publicznych punktów dostępu do internetu w gminie Grudusk w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Gmina Grudusk pozyskała dofinansowanie na realizację zadania na podstawie wniosku o dofinansowanie projektu pn. „ Zapewnienie mieszkańcom Gminy Grudusk publicznego dostępu do internetu”.

Zadania Wykonawcy:

Wykonawca sieci publicznych punktów dostępu do internetu w Gminie Grudusk zobowiązany jest do budowy i skonfigurowania sieci dostępowej w sposób zgodny ze wskazanymi w poniższych zapisach wymogami. Wybudowana i skonfigurowana sieć winna spełniać wszystkie określone poniżej wymagania, a Wykonawca jest w pełni odpowiedzialny za jej prawidłowe funkcjonowanie.

Zakres zadań Wykonawcy obejmuje w szczególności:

1) zaprojektowanie mikrofalowego, bezprzewodowego systemu łączności, zapewniającego dostęp do internetu punktom zlokalizowanym poza siedzibą Zamawiającego;

2) zaprojektowanie bezprzewodowego systemu telekomunikacyjnego wifi, tak aby udostępnione rozwiązanie spełniało wymagania Zamawiającego;

3) uzyskanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń do instalacji i uruchomienia punktów dostępowych;

4) instalację, skonfigurowanie i uruchomienie urządzeń sieci dostępowej;

5) bieżącą naprawę lub wymianę niesprawnych składowych systemu, w tym urządzeń telekomunikacyjnych, anten, elementów zasilających etc.;

6) wdrożenie strony startowej (portalu autoryzacji) wyświetlanej na klienckich urządzeniach dostępowych;

7) instalację i skonfigurowanie systemu zarządzania siecią wraz z dostawą niezbędnego wyposażenia;

8) organizację szkolenia personelu z użytkowania systemu zarządzania siecią.

Wymogi odnośnie sieci publicznych punktów dostępu do internetu:

Zamawiający wymaga aby internet był dostępny na obszarze zasięgu hotspotów przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a system publicznych punktów dostępu do internetu posiadał następujące cechy funkcjonalne:

1) możliwość zarządzania pasmem radiowym pod kątem zagwarantowania: równego dostępu przez zainteresowanych, pełnego współkorzystania z zasobów, proporcjonalności przydzielanych zasobów, niedyskryminowania technologicznego;

2) dostępne mechanizmy konfiguracji i nakładania polityk ograniczeń w dostępie do internetu dla użytkowników końcowych;

3) posiadać zaawansowane rozwiązania w zakresie ochrony zasobów sieciowych, zabezpieczeń przed atakami informatycznymi na infrastrukturę sieci;

4) umożliwiać bieżące monitorowanie umożliwiające wykrywanie błędów i nieprawidłowości w konfiguracji urządzeń oraz logowanie informacji o obciążeniu każdego punktu dostępowego.

Publiczne punkty dostępu do internetu muszą wykorzystywać szybkie łącza szerokopasmowe umożliwiające użytkownikom korzystanie z internetu wysokiej jakości, który:

1) gwarantuje szybkość przesyłu danych do każdego użytkownika końcowego minimum 30 Mb/s dla pobierania (download) i minimum 10 Mb/s dla wysyłania (upload);

2) jest świadczony bezpłatnie i na niedyskryminujących warunkach, jest łatwo dostępny, zabezpieczony i wykorzystuje najnowsze i najlepsze dostępne urządzenia zdolne do zapewnienia użytkownikom łączności o dużej przepustowości;

3) umożliwia dostęp do innowacyjnych usług cyfrowych, na przykład usług świadczonych za pośrednictwem infrastruktury usług cyfrowych.

Punkty dostępu muszą rozgłaszać wyłącznie identyfikator SSID „Publiczny internet dla każdego”, a sieć dostępowa musi być siecią otwartą w takim sensie, że nie będzie wymagać żadnych informacji uwierzytelniających (takich jak stosowanie hasła).

Po tym, jak użytkownik połączy się z siecią z identyfikatorem SSID „Publiczny internet dla każdego” ma wyświetlać w pierwszej kolejności portal autoryzacji https przed autoryzacją połączenia użytkownika z internetem. Nazwa domeny powiązana z portalem autoryzacji https musi mieć zwyczajowy zapis (nie IDN) i składać się ze znaków od a do z, cyfr od 0 do 9, łącznika (-). Portal autoryzacji musi zawierać informacje o fakcie otrzymania dofinansowania na realizację projektu ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, stosownie do zapisów Podręcznika w zakresie informacji i promocji dla POPC.

Portal autoryzacji zawiera zastrzeżenie prawne, w którym wyraźnie informuje się użytkowników o tym, że Publiczny internet dla każdego jest publiczną siecią otwartą.

Zastrzeżenie powinno również zawierać zalecenia dotyczące środków ostrożności, które są zwykle przekazywane w przypadku dostępu do internetu za pośrednictwem takich sieci.

Portal autoryzacji ustala okres automatycznego rozpoznawania uprzednio połączonych użytkowników, tak aby portal ten nie był ponownie wyświetlany przy ponownym połączeniu. Powyższy okres ma być automatycznie resetowany codziennie o godzinie 00:00 lub przynajmniej ustawiony na maksymalnie 12 godzin.

Połączenie z internetem poprzez sieć o identyfikatorze SSID „Publiczny internet dla każdego” nie wymaga rejestracji ani uwierzytelniania w portalu autoryzacji i ma być realizowane za pomocą przycisku „kliknij, aby połączyć” w portalu autoryzacji.

Konfiguracja sieci oraz system zarządzania nią ma umożliwiać Gminie rejestrację, uwierzytelnianie, autoryzację i zliczanie użytkowników zgodnie z prawem UE i prawem krajowym.

Wybudowana publiczna sieć dostępu do internetu zapewnia użytkownikom końcowym bezpłatny dostęp do sieci Publiczny internet dla każdego, tj. bez odnośnego wynagrodzenia w postaci bezpośrednich płatności czy też innego rodzaju świadczeń, a w szczególności bez konieczności oglądania reklam handlowych lub udostępniania danych osobowych w celach komercyjnych.

Ponadto dostęp użytkowników końcowych za pośrednictwem operatorów sieci łączności elektronicznej jest również świadczony w sposób niedyskryminujący, tj. bez uszczerbku dla ograniczeń wymaganych na mocy prawa UE lub prawa krajowego zgodnego z prawem UE, z zastrzeżeniem obowiązku zapewnienia sprawnego funkcjonowania sieci, w szczególności konieczności zapewnienia sprawiedliwej alokacji zdolności przepustowej między użytkownikami w okresach szczytowych.

Przetwarzanie danych do celów statystycznych i analitycznych jest możliwe na potrzeby promowania, monitorowania lub poprawy działania sieci. W tym celu przechowywane lub przetwarzane dane osobowe należy zanonimizować zgodnie z odpowiednimi zapisami polityki prywatności właściwej dla danej usługi.

Lokalizacje publicznych punktów dostępu do internetu:

Publiczna sieć dostępu do internetu obejmuje punkty zlokalizowane w miejscach publicznych, ogólnodostępnych. Gmina zapewni dostęp do wskazanych lokalizacji i umożliwi instalację urządzeń radiowych. Lokalizacje punktów dostępowych dzielą się na zewnętrzne (7 punktów) i wewnętrzne (5 punktów).

Zewnętrzne punkty dostępowe:

1) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Grudusku – do zbudowania przyłącze radiowe.

2) Grodzisko wczesnohistoryczne w Grudusku – do zbudowania przyłącze radiowe.

3) Urząd Gminy w Grudusku.

4) Ochotnicza Straż Pożarna w Łysakowie – do zbudowania przyłącze radiowe.

5) Skwer przy ulicy Mościckiego w Grudusku – do zbudowania przyłącze radiowe.

6) Szkoła Podstawowa w Humięcinie – do zbudowania przyłącze radiowe.

7) Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku – do zbudowania przyłącze radiowe.

Wewnętrzne punkty dostępowe:

1) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Grudusku – do zbudowania przyłącze radiowe.

2) Grodzisko wczesnohistoryczne w Grudusku – do zbudowania przyłącze radiowe.

3) Urząd Gminy w Grudusku (2 punkty).

4) Gminna Biblioteka Publiczna w Grudusku – do zbudowania przyłącze radiowe.

Powyższe zestawienie przedstawia obowiązkową do realizacji listę punktów dostępowych w ramach projektu.

Dokładne miejsca instalacji wszystkich punktów dostępowych w poszczególnych lokalizacjach należy uzgodnić z przedstawicielem Gminy na etapie realizacyjnym. Wszystkie lokalizacje posiadają dostęp do zasilania w energię elektryczną, przy czym doprowadzenie zasilania do urządzeń nadawczo-odbiorczych leży po stronie Wykonawcy. Sposób instalacji urządzeń oraz przewodów zasilających w energię i sieciowych musi zostać uzgodniony z przedstawicielem Gminy.

Systemowe rozwiązanie technologiczne:

Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia poprzez wybudowanie bezprzewodowej sieci działającej w paśmie 2,4GHz i 5GHz, na częstotliwościach radiowych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 w sprawie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych tzw. MRC, Multi-Ratio Combining) niewymagających pozwoleń radiowych.

Sieć publicznych punktów dostępu do internetu musi spełniać następujące założenia technologiczne:

1) zapewniać bezprzewodowy dostęp zgodnie ze standardami 2.4 GHz oraz 5 GHz 802.11ac (tzw. Dual Band);

2) uwzględniać wymagania klientów środowiska dla sieci wysokiej gęstości High Density Network;

3) pracować w architekturze gwarantującej centralne zarządzanie infrastrukturą bezprzewodową;

4) zapewniać bezpieczną transmisję radiową zgodnie z ogólnie obowiązującymi standardami (IEEE 802.11w, WPA2, IEEE 802.1x, AES-CCMP);

5) zapewniać równoczesną obsługę zróżnicowanych zasad dostępu do medium bezprzewodowego;

6) być wyposażony w mechanizmy przeciwdziałające zakłóceniom radiowym oraz przeciwdziałające zakłóceniom wywoływanym przez inne urządzenia WLAN (zaawansowane funkcje WIPS);

7) zapewniać wysoką niezawodność i ciągłość działania sieci, muszą zostać zaimplementowane mechanizmy wysokiej dostępności.

 

Sieć dostępowa – specyfikacja urządzeń:

Wszystkie dostarczane w ramach realizacji zadania urządzenia muszą:

1) posiadać certyfikaty zgodności CE;

2) być fabrycznie nowe.

Minimalne wymagania techniczne dla urządzenia – przełącznik sieciowy:

1) wbudowane sześć interfejsów PoE 10/100/1000;

2) wbudowane dwa porty Ethernet 10/100/1000 BaseT lub SFP;

3) urządzenie przystosowane do instalacji w wewnętrznej w szafie rackowej;

4) praca w zakresie temperatur od -20 do 50 0C.

Minimalne wymagania techniczne dla zewnętrznego punktu dostępowego:

1) jednoczesna praca w częstotliwościach 2.4 GHz oraz 5 GHz;

2) zgodność ze standardem IEEE 802.11ac Wave I;

3) obsługa IEEE 802.1x, IEEE 802.11r, IEEE 802.11k, IEEE 802.11v;

4) obsługa minimum 4 SSID;

5) obsługa jednocześnie minimum 50 użytkowników bez pogorszenia funkcjonowania;

6) posiadanie co najmniej 2x2 nadajników i odbiorników (system wieloantenowy MIMO);

7) wbudowana antena dookólna lub sektorowa o wzmocnieniu min. 5dBi;

8) maksymalna moc nadawania: do 25dBm (użytkowanie zgodnie z dozwolonymi normami);

9) wbudowany port Ethernet 10/100/1000Mbps;

10) filtr LTE (38,40);

11) tryby pracy: autonomiczny, serwer Cloud, serwer lokalny;

12) sieciowy tryb pracy: bridge oraz NAT;

13) możliwość rozpoznawania utraty dostępu do internetu i automatycznego wyłączenia radia w przypadku braku możliwości świadczenia usługi dostępu;

14) obsługiwać trybu fast roaming;

15) możliwość kontroli jakości sygnału odbieranego od podłączonych klientów i eliminacji klientów ze słabym sygnałem (niski stosunek sygnał/szum);

16) możliwość zarządzania modułem poprzez: kontroler/telnet/ssh/http/https z możliwością blokowania każdej z opcji;

17) obsługa SNMP v2c oraz 3;

18) możliwość definicji grupy kanałów roboczych (definicja listy z której urządzenie wybiera sobie najlepszy kanał);

19) obsługa mechanizmu airtime fairness gwarantującego równomierny podział przydzielenia medium użytkownikom końcowym;

20) możliwość ograniczenia pasma dla klienta w obu kierunkach;

21) możliwość ograniczenia pasma dla danego SSID;

22) zgodność z programem Hotspot 2.0 (program certyfikacji Passpoint organizacji Wi-Fi Alliance);

23) klasa szczelności minimum IP67;

24) praca w zakresie temperatur od -30°C do +60°C;

25) możliwość montażu do powierzchni pionowych lub masztów/słupów;

26) waga do 2 kilogramów;

27) pobór mocy (zasilania) nie więcej niż 15W;

28) cykl wsparcia powyżej 5 lat;

29) średni czas pomiędzy awariami (MTBF) wynoszący co najmniej 5 lat;

30) do wszystkich oferowanych urządzeń oferent jest zobowiązany przesłać karty katalogowe produktów;

31) Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi 5 lat.

Sieć dosyłowa – szkielet radiowy:

Wszystkie dostarczane w ramach realizacji zadania urządzenia muszą:

1) być fabrycznie nowe.

Minimalne wymagania techniczne dla systemów dosyłu radiowego:

2) praca w częstotliwości 4910 - 5970 MHz (zależnie od miejscowych regulacji prawnych);

3) szerokość kanału 20/40/80 MHz

4) zgodność ze standardem 2x2 MIMO/OFDM

5) modulacja MCS0(BPSK) do MCS9 (256 QAM-5/6) ;

6) moc nadawania 0 do +29 dBm (użytkowanie zgodnie z warunkami lokalnymi) ;

7) odporność na wiatr do 180km/h ;

8) napięcie zasilania 30V;

9) wbudowana antena dookólna lub sektorowa o wzmocnieniu min. 5dBi;

10) obsługa protokołów IPv4/IPv6 (Dual Stack), UDP, TCP, ICMP, SNMPv2c, NTP, STP, IGMP, SSH

11) wbudowany port Ethernet 10/100/1000Mbps;

12) szerokość wiązki 6-10 stopni;

13) zysk anteny 13,16,19,22,25 dbi (w zależności od odległości);

14) centralny punkt dystrybucji z anteną dookólną o zysku nie wyższym niż 8 dbi;

15) urządzenia muszą być obsługiwane przez ten sam kontroler, którym będą obsługiwane punkty dostępowe WiFi;

16) do wszystkich oferowanych urządzeń oferent jest zobowiązany przesłać karty katalogowe produktów;

17) Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji, wynosi 5 lat.

System zarządzania siecią:

Wykonawca musi w ramach realizacji zadania przygotować oraz zagwarantować istnienie specjalnego i scentralizowanego pojedynczego punktu zarządzania (systemu zarządzania siecią) dla wszystkich punktów dostępu w ramach wybudowanej sieci publicznych punktów dostępu do internetu w Gminie Grudusk. System może działać w chmurze lub na środowisku wirtualnym VM VMWare vSphere ESXi i Oracle VirtualBOX. System musi być w 100 % darmowy i nie może wymagać jakichkolwiek dopłat po zakończeniu okresu życia projektu.

Wykonawca realizując zamówienie zobowiązany jest do wdrożenia rozwiązań pozwalających na ochronę zasobów sieci przed atakami informatycznymi i elektronicznymi w zakresie:

1) ograniczania i blokowania dostępu do stron WWW udostępniających zabronione treści np. pornograficzne, rasistowskie, faszystowskie, promujące narkotyki, terroryzm oraz aplikacji mogących służyć do nielegalnego pobierania treści chronionych prawami autorskimi z sieci P2P, itp.;

2) blokowanie stron WWW zawierających szkodliwe oprogramowanie i niebezpieczne treści w celu ochrony przed atakami typu phishing/pharming, malware, trojan, botnet, key logger i inne;

3) wprowadzenia mechanizmów ograniczających możliwość obchodzenia blokad przez użytkowników np. poprzez korzystanie z serwerów anonimizujących,

4) aktualizacji baz kategorii blokowanych zasobów w celu reakcji na nowe rodzaje zagrożeń.

System zarządzania siecią ma również udostępniać administratorom sieci wydajną i skalowalną platformę umożliwiającą specjalizowane zarządzanie zainstalowanymi urządzeniami sieciowymi. System zarządzania ma zapewniać kontrolę nad wszystkimi zasobami punktów dostępowych na każdym etapie realizacji i eksploatacji sieci. Ma pozwalać na zdalne konfigurowanie, monitorowanie, rozwiązywanie problemów oraz raportowanie dla poszczególnych urządzeń dostępowych na podstawie ich numeru seryjnego.

System zarządzania siecią musi również posiadać funkcjonalność serwera RADIUS umożliwiającą gromadzenie danych o logowaniach użytkowników sieci w podziale na poszczególne punkty dostępowe, ze szczególnym uwzględnieniem danych dotyczących czasu logowania i długości sesji. Identyfikacja użytkowników sieci winna być dokonywana po adresie karty MAC urządzenia, za pomocą którego użytkownik końcowy został podłączony do sieci.

Zrealizowana sieć publicznych punktów dostępu do internetu w Gminie Grudusk musi spełniać wszystkie wymogi opisane w dokumencie „Wymagania dla WiFi”, stanowiącym element dokumentacji konkursowej dla działania 1.1. POPC „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

III. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

Termin wykonania przedmiotu zamówienia: nie później niż 30.06.2021 r.

IV. TERMIN ZWIĄZANIA Z OFERTĄ

Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

V. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

Oferent powinien złożyć ofertę na formularzu załączonym do niniejszego zapytania.

VI. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT

1. Oferta powinna zostać złożona zgodnie ze wskazówkami w pkt. I do dnia30.04.2021 r., do godziny 1000.

2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert - siedziba Zamawiającego tj. Urząd Gminy Grudusk, ul. Ciechanowska 54, 06-460 Grudusk dnia 30.04.2021 r. o godz. 1015.

  1. Oferent może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę.
  2. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień.

VII. OCENA OFERT

Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:

Lp.

Kryterium

Znaczenie procentowe

kryterium

Maksymalna ilość punktów jakie może otrzymać oferta za dane kryterium

1

Cena ( C )

 

10 %

10 pkt.

2

Liczba certyfikatów producenta oferowanego sprzętu wystawionych na pracownika firmy

40 %

40 pkt.

3.

Liczba referencji projektów WiFi4EU lub PIdK

50%

50 pkt

W przypadku kryterium "Cena" oferta otrzyma zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku ilość punktów wynikającą z działania:

Pi (C) = • Max (C)

gdzie:

Pi(C)

                        

ilość punktów jakie otrzyma oferta "i" za kryterium "Cena";

                                                                          

Cmin

najniższa cena spośród wszystkich ważnych i nieodrzuconych ofert;

                                                                                                                          

Ci

cena oferty "i";

Max (C)

maksymalna ilość punktów jakie może otrzymać oferta za kryterium "Cena".

W przypadku kryterium „Liczba certyfikatów producenta oferowanego sprzętu wystawionych na pracownika firmy” P(Lc) należy załączyć certyfikaty wystawione na osobę obecnie pracującą w firmie oferenta,

W przypadku nie załączenia przez wykonawcę żadnego certyfikatu oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. Punktacja:

Do 2 certyfikatów – 10 pkt.

Do 4 certyfikatów – 20 pkt.

Do 6 certyfikatów – 30 pkt.

7 i więcej certyfikatów – 40 pkt.

 

W przypadku kryterium „Liczba referencji projektów WiFi4EU lub PIdK” P(Lr) należy załączyć dokumenty potwierdzające zakończenie projektów WiFi4EU wystawione przez Agencje INEA i/lub protokoły odbiory zakończonych projektów „Publiczny Internet dla Każdego”,

W przypadku nie załączenia przez wykonawcę żadnego dokumentu oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. Punktacja:

Do 2 potwierdzonych projektów – 10 pkt.

Do 4 potwierdzonych projektów – 20 pkt.

Do 6 potwierdzonych projektów – 30 pkt.

Do 8 potwierdzonych projektów – 40 pkt.

9 i więcej potwierdzonych projektów – 50 pkt.

 

Jako najkorzystniejsza zostanie uznana oferta, która uzyska największa ilość punktów, obliczona według wzoru:

P = Pi (C) + P(Lc)+P(Lr) gdzie:

P – łączna ilość punktów

Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę z ofert niepodlegających odrzuceniu. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najwyższą liczbą punktów.

VIII. OPIS WARUNKOW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA TYCH WARUNKÓW

Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą spełniać warunki, udziału w postępowaniu dotyczące:

1) Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile to wynika z odrębnych przepisów:

Zamawiający wymaga, by Wykonawca przedłożył dowody świadczące o wykonaniu co najmniej jednej usługi WiFi4EU lub Publiczny Internet dla Każdego (WiFi4EU wystawione przez Agencje INEA i/lub protokoły odbiory zakończonych projektów „Publiczny Internet dla Każdego”).

Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o załączone oświadczenie (druk oferty) oraz o złożone dokumenty potwierdzające.

2) Sytuacji ekonomicznej i finansowej

Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o załączone oświadczenie (druk oferty).

3) Zdolności technicznej lub zawodowej

Zamawiający wymaga, by Wykonawca przedłożył dowody w postaci certyfikatów imiennych wystawionych na aktualnie zatrudnionych pracowników oferenta, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny (załączone dokumenty).

Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o załączone oświadczenie (druk oferty) i złożone certyfikaty.

IX. INFORMACJE DOTYCZĄCE WYBORU NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Zamawiający zawiadomi za pośrednictwem poczty elektronicznej oferenta, który złożył najkorzystniejszą ofertę.

X. SPOSÓB POROZUMIEWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI

1. W niniejszym postępowaniu oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub drogą elektroniczną.

2. Osobą upoważnioną przez Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami jest: Bogumiła Graboń-Golanko, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 23 671 50 12 wew. 84 - procedura udzielenia zamówienia.

Mariusz Krawczyk, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 23 671 50 12 wew. 81 – przedmiot zamówienia.

3. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści zaproszenia.

4. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający, bez ujawniania źródła zapytania, zamieszcza na stronie internetowej, na której udostępnione zostało zaproszenie.

XI. INFORMACJA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający udzieli Wykonawcy zamówienia w formie pisemnej.

UWAGA: Zamawiający może unieważnić postępowanie bez podania przyczyn.

XII. INFORMACJE DODATKOWE

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:

a) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Gmina Grudusk, ul. Ciechanowska 54, 06-460 Grudusk; tel. (23) 671 50 12;www.grudusk.com; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

b) inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Gminy Grudusk jest Pani Monika Klein, tel. (23) 671 50 12; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

c) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego o wartości poniżej 130 tys. zł netto prowadzonym w trybie zaproszenia do składania ofert na realizację zadania pn.: „ Utworzenie publicznych punktów dostępu do internetu w Gminie Grudusk ”.

d) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 i 2018), dalej „ustawa Pzp”;

e) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;

f) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;

g) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;

h) posiada Pani/Pan:

− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;

− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;

− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;

− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;

i) nie przysługuje Pani/Panu:

− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;

− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;

− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

 

 

Wójt Gminy Grudusk

Marek Piotrowicz

ZAŁĄCZNIKI

  1. Wzór formularza ofertowego. - pobierz 
  2. Projekt umowy .- pobierz
  3. Wymagania dla WiFi. - pobierz